Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/themes/layerswp/core/helpers/post.php on line 59

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/themes/layerswp/core/helpers/post.php on line 78
WAŻNY KOMUNIKAT DLA RODZICÓW I UCZNIÓW. Nowe obostrzenia i zmiany w funkcjonowaniu szkół od poniedziałku 9 listopada br. – Oświata Miejska w Otwocku
oswiata-otwock@oswiata-otwock.pl
22 788 02 06
Close

WAŻNY KOMUNIKAT DLA RODZICÓW I UCZNIÓW. Nowe obostrzenia i zmiany w funkcjonowaniu szkół od poniedziałku 9 listopada br.

Zgodnie z przepisami Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 5 listopada 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020 r., poz. 1960) poczynając od poniedziałku, 9 listopada br. do 29 listopada br. zostają zawieszone zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III we wszystkich otwockich szkołach podstawowych.

Wobec tego  analogicznie do 29 listopada br. zostaje przedłużone zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych.

Otwockie przedszkola i oddziały przedszkolne przy szkołach podstawowych będą funkcjonowały bez zmian, zapewniając opiekę i realizację podstawy programowej. Ewentualnie inne rozwiązania w tym zakresie mogą wynikać ze zmian stanu faktycznego i prawnego dlatego prosimy o bieżące monitorowanie komunikatów na naszych stronach internetowych .

Powyższe oznacza, że uczniowie wszystkich klas otwockich szkół podstawowych  do 29 listopada br. będą realizowali obowiązek szkolny i obowiązek nauki wyłącznie w trybie zdalnym. 

Poczynając od poniedziałku, 9 listopada br. otwockie szkoły będą miały obowiązek zapewnienia zajęć opiekuńczych w świetlicach szkolnych dla uczniów, których rodzice będą bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19.

W okresie zawieszenia zajęć stacjonarnych dyrektorzy szkół mogą umożliwić uczniom klas ósmych indywidualne konsultacje w małych grupach, do 5 osób z zachowaniem wszelkich wytycznych dotyczących bezpieczeństwa epidemicznego. 

Z uwagi na fakt, że poszczególne etapy olimpiad, konkursów i turniejów odbywają się w różnych terminach od września do czerwca w okresie zawieszenia zajęć stacjonarnych dyrektorzy szkół umożliwią w razie takiej potrzeby przeprowadzenie takich wydarzeń na terenie danej szkoły.