Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/themes/layerswp/core/helpers/post.php on line 59

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/themes/layerswp/core/helpers/post.php on line 78
Sprawozdanie z wymiany z gimnazjum miasta Lennestadt w roku szkolnym 2017/18 – Oświata Miejska w Otwocku
oswiata-otwock@oswiata-otwock.pl
22 788 02 06
Close

Sprawozdanie z wymiany z gimnazjum miasta Lennestadt w roku szkolnym 2017/18

W wymianie brało udział 32 uczniów (16 niemieckich i 16 polskich) oraz czworo opiekunów (po dwoje z każdej strony).

W dniach 29. 09. – 4.10.2017 r. gościliśmy w Otwocku grupę niemieckich uczniów. Podczas pobytu realizowany był projekt: „Muzyczne klimaty”.

Uczniowie brali udział w wycieczkach do Kazimierza nad Wisłą, zwiedzali Stare Miasto w Warszawie, Planetarium w Centrum Nauki Kopernik, ogrody na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Muzeum Neonów, brali udział w warsztatach w Manufakturze Cukierków, a także byli gośćmi Urzędu Miasta Otwocka.

W dniach 5.06. – 12.06.2018 r. grupa polska pojechała z wizytą do Lennestadt. Spotkanie przebiegało  pod hasłem „W poszukiwaniu skarbów” i obfitowało w wiele atrakcji.  Zwiedzaliśmy kopalnię rud żelaza w Siegen, jaskinię w Attendorn Atahöhle, odbyliśmy przejażdżkę statkiem po zaporowym jeziorze Biggesee, braliśmy udział w geocachingu.