Koncert Laureatów Sacrosong DWP 2018

Kolejność występowania – laureaci wykonują 1 utwór.

  1. Zespół Andromeda SP 6, Otwock
  2. Tacy Młodzi, Białoruś
  3. Maria Stasiak, Sochaczew
  4. M*A*T – Młodzi*Adepci*Twórczości, Warszawa
  5. Gabriela Biesiakirska, Warszawa
  6. Dziuszes, Białoruś
  7. Pogoryna, Ukraina
  8. Ewa Gapon 
  9. Marcin Wargocki
  10. La Musica, Lublin
  11. Chór Komendy Stołecznej Policji, Warszawa
  12. Cantores Minores, Warszawa
  13. Majowy Kwiat, Białoruś

SACROSONG DWP 2018 – OTWOCK
WERDYKT Jury – sobota 17.06.2018

Kategoria: zespoły dorośli

I miejsce: Dziuszes, Białoruś
II miejsce: Pogoryna, Ukraina
III miejsce: Brevis, Ukraina

Kategoria: soliści dorośli

I miejsce:nie przyznano
II miejsce: Ewa Gapon i Marcin Wargocki
III miejsce: Marta Kamińska

Kategoria: Chóry amatorskie

I miejsce: La Musica, Lublin
II miejsce: Chór Komendy Stołecznej Policji, Warszawa
III miejsce: Zgoda, Białoruś

Kategoria: Chóry profesjonalne

I miejsce: Cantores Minores, Warszawa
II miejsce: Majowy Kwiat, Białoruś
III miejsce: Głos Duszy, Białoruś

Kategoria: grupy dziecięce

I miejsce: Zespół Andromeda SP 6, Otwock
II miejsce: Schola z par. św. Apostołów Jana i Pawła, Warszawa
III miejsce: Zespół  Śpiewające Serduszka, Białoruś

Wyróżnienie za najlepszą aranżację do pieśni „Dziś do Ciebie przyjść nie mogę”  – Jakub Szafrański

SACROSONG DWP 2018 – OTWOCK
WERDYKT Jury – piątek 16.06.2018

Kategoria: zespoły dziecięce

I miejsce: Tacy Młodzi, Białoruś
II miejsce: Tota Corda, Radzymin
III miejsce: Julia Grudzień i Szymon Szatan, Radzymin
Wyróżnienie za serce do śpiewania: Anastasja Łaptiewa i Gleb Czebotarew, Białoruś

Kategoria: zespoły młodzieżowe

I miejsce: M*A*T – Młodzi*Adepci*Twórczości, Warszawa
II miejsce: nie przyznano
III miejsce: nie przyznano
Wyróżnienie za podtrzymywanie tradycji dziedzictwa kultury: Turgielanki, Litwa

Kategoria: soliści – dzieci

I miejsce: Maria Stasiak, Sochaczew
II miejsce: Izabela Odolak, Józefów
III miejsce: Krzysztof Kwaśny, Warszawa

Wyróżnienie za wrażliwość muzyczną i piękne brzmienie: Karina Wasiljewa, Białoruś

Wyróżnienie organizatora za umiejętność pokonywania trudności – Julia Kolatorska SP Nr 1 Radzymin

Kategoria: soliści – młodzież

I miejsce: Gabriela Biesiakirska, Warszawa
II miejsce: Zuzanna Bomze, Opacz
III miejsce: Aleksandra Ośkiewicz, Warszawa

Uwaga Uczestnicy Sacrosong DWP 2018

Z uwagi na dużą liczbę zgłoszeń zmuszeni jesteśmy, by czas występów, które odbędą się podczas piątkowego przesłuchania ograniczyć do 10 minut. Dotyczy to zarówno solistów, zespołów jak i chórów. Szczegółowy harmonogram przesłuchań poniżej. 

Harmonogram przesłuchań – NOWY!

Piątek, dnia 15 czerwca 2018 r.

  1.  900 – 910 – Khita Yelyzaveta, Ukraina

  2. 910 – 920 – Lydstopadśka Waleria, Ukraina

  3. 920 – 930 – Szumska Szkoła Sztuki, Ukraina

  4. 930 – 940Śpiewające Serduszko, Białoruś

  5. 940 – 950 – Łaptiewa Anastazja i Czebotarew Glob, Białoruś

  6. 950 – 1000Karina Wasiljewa, Białoruś

  7.  1000 – 1010Tacy Młodzi, Białoruś

  8. 1010 – 1020 – Maria Stasiak, Sochaczew

  9. 1020 – 1030 – Natalia Moskal, Radzymin

  10. 1030 – 1040 – Jakub Czerwiec, Radzymin

  11. 1040 – 1050 – Hanna Kownacka, Otwock

  12. 1050 – 1100 – Amelia Stępniak, Radzymin

  13. 1100 – 1110 – Julia Grudzień, Radzymin

  14. 1110 – 1120 – Lena Wardakowska, Radzymin

  15. 1120 – 1130 – Szymon Szatan, Radzymin

  16. 1130 – 1140 – Zuzanna Jabłecka, Radzymin

  17. 1140 – 1150 – Izabela Odolak, Józefów

  18. 1150 – 1200 – Gabriela Szerszeń, Warszawa

  19. 1200 – 1210 – Krzysztof Kwaśny, Warszawa

  20. 1210 – 1225 – Chór Komendy Stołecznej Policji, Warszawa

  21. Godz. 1225 – 1310 –  PRZERWA

  1. 1310 – 1320 – MAT, zespół, Warszawa

  2. 1320 – 1330Turgielanka, zespół, Litwa

  3. 1330 – 1340 – Turgielanka, dzieci, Litwa

  4. 1340 – 1350 – Zuzanna Bomze, Opacz

  5. 1350 – 1400 – Aleksandra Ośkiewicz, Radzymin

  6. 1400 – 1410 – Gabriela Biesiakirska, Warszawa

  7. 1410 – 1420 – Schola z par. św. Apostołów Jana i Pawła, Warszawa

  8. 1420 – 1430 – Maria Janaszek i Sara Sagatelian, Warszawa

  9. 1430 – 1440 – Tota Corda, Radzymin

  10. 1440  – 1450 – Amelia Stępniak i Fryderyk Wardakowski, Radzymin

  11. 1450  – 1500 – Julia Grudzień i Szymon Szatan, Radzymin

  12. 1500  – 1510 – Julia Kolatorska, Radzymin

  13. 1510 – 1520 – Dominika Jóźwiak, Radzymin

 

 

Sobota, dnia 16 czerwca 2018 r.

  1. 900 – 915 – Zespół Pogoryna, Ukraina

  2. 915 – 930 – Zespół Brevis, Ukraina

  3. 930 – 945 – Chór Cantus Cordis, Białoruś

  4. 945 – 1000Zespół Polonez, Łotwa

  5.  1000 – 1010 – Dzmitry Ustinow, Białoruś

  6. 1010 – 1020 – Sadowska Wiera, Białoruś

  7. 1020 – 1030– Marcin Wargocki, Warszawa

  8. 1030 – 1045– Zespół Dziuszes, Białoruś

  9. 1045 – 1100Chór Majowy Kwiat, Białoruś

  10. 1100 – 1115 Chór Głos Duszy, Białoruś

  11. 1115 – 1130 Andromeda SP nr 6, Otwock

  12. 1130 – 1145 – Chór Zgoda, Białoruś

  13. 1145 – 1200 – Zespół Echo Rygi, Łotwa

  14. 1200 – 1215 – Alicja Bieńkowska, Otwock

  15. 1215 – 1225 – Zespół Dagmara & Maria, Łotwa

  16. 1225– 1235 – Zita Nitisa, Łotwa

Godz. 1235– 1315– PRZERWA

  1. 1315– 1330– Chór Nowogrodzkie Orły, Warszawa

  2. 1330– 1345– Zespół Głuskowianki, Lublin

  3. 1445– 1500– Chór Cantores Minores, Warszawa

  4. 1500– 1515– Duet AliZet, Warszawa

  5. 1515– 1530– Chór Cantanti, Kobyłka

  6. 1530– 1545– Cantus Cordis, Wołomin

  7. 1545– 1600– Chór Echo, Wołomin

  8. 1600 – 1610– Ewa Gapon, Warszawa

  9. 1610 – 1620– Magdalena Wojakowska, Wołomin

  10. 1620 – 1630– Marta Kamińska, Warszawa

  11. 1630 – 1645 – Chór La Musica, Lublin

  12.  1645 – 1700 – Schola Cantorum Maximilianum, Błota

 

Hymn Diecezji Warszawsko-Praskiej

„Matko Boża, Zwycięska”.

będzie wykonywany:

  1. Na rozpoczęcie Sacrosongu DWP 2018 podczas Koncertu Szumskiej Szkoły Sztuki w Młodzieżowym Miejskim Domu Kultury w Otwocku, dnia 14 czerwca br. o godz. 19.00
  2. Dnia 16 czerwca o godz. 19.00 w  kościele Matki Bożej Królowej Polski w Otwocku,na początku Koncertu Laureatów.
  3.  Dnia 17 czerwca podczas przedpołudniowych Mszy św. niedzielnych w różnych kościołach tzw. Echo Sacrosongu.

 

ECHO w Parafiach, dnia 17 czerwca 2018

  1. CANTUS  CORDIS – chór; Duet Wiera Sadowska i Dimitry Ustinow, BIAŁORUŚ  –  Par. św. Jana Kantego, 05-120 Legionowo, ul. Ks. J. Schabowskiego 2
  2. ŚPIEWAJĄCE  SERDUSZKO – dzieci; DZIUSZES – zespół, BIAŁORUŚPar. Matki Bożej  Fatimskiej, 05-119 Legionowo, ul. Orląt Lwowskich 8
  3. GŁOS  DUSZY – chór, BIALORUŚDo południa: Par św. Izydora, Ostrówek 22, 05-480 Karczew
    Godz. 16.00 – Karczew, ul. Rynek Zygmunta Starego
  4. MAJOWY  KWIAT – chór, BIAŁORUŚPar. Narodzenia NMP, 05-300 Mińsk Maz., ul. Kościelna 1
  5. Nowogrodzkie Orły, POLSKAPar. św. Antoniego z Padwy, 05-300 Mińsk Maz., ul. St. Kard. Wyszyńskiego 54
  6. ZGODA – chór; Karina Wasilijewa – Solistka, BIAŁORUŚ –  Par. M B Kr. Polski, ul. Kurkowa 35, 05-200 Wołomin
  7. TACY MŁODZI – grupa harcerska, BIAŁORUŚPar. M B Częstochowskiej, ul. Kościelna 54, 05-200 Wołomin
  8. TURGIELANKA – Seniorki, Juniorzy, Dzieci, LITWAPar. Wniebowzięcia NMP, 05-430 Celestynów,  Plac Kard. St. Wyszyńskiego 1
  9. Szumska Szkoła Sztuki – grupa   dziecięca; BREVIS –zespół; POGORYNA – zespół, UKRAINA
    Do południa: Par. Św. Teresy od Dzieciatka Jezus, 05-402 Otwock, ul. Kołłątaja 80/82
    Godz. 16.00 – Teatr im. Stefana Jaracza, Otwock
  10. ECHO  RYGI – zespół; Zita Nitisa , Vieniami Nipers i Mila May – Solistki; POLONEZ – zespół, Duet Dagmara &Maria, ŁOTWA  – Par. św. Maksymiliana Kolbego, 05-41- Józefów Błota, ul. Ks. W. Malinowskiego 34
  11. Andromeda, Otwock,  SP nr 6, POLSKAPar. Niepokalanego Serca Maryi, 05-400  Otwock Śródborów, ul. K. Ujejskiego 2
  12. Zespół M.  A.  T. – kwintet, Warszawa, POLSKA  – Par. Św. Apostołów Piotra i Pawła, 05-311  Dębe Wielkie, Kościelna 2
  13. Cantus Cordis, Chór Miejski Wołomin, POLSKA –  Par. św. Kazimierza Królewicza, 05-230 Kobyłka, ul. Królewska 15
  14. Cantanti, Chór Miejski Kobyłka, POLSKA  – Par. Św. Wojciecha BM, 05-462 Wiązowna, Ul. Kościelna 65
  15. Echo Wołomin, POLSKA  – Par. Przemienienia Pańskiego, 05-250 Radzymin, ul. Pol. Org. Wojskowej 1
  16. La Musica, Lublin SP nr 16, POLSKAPar. Wszystkich Świętych, 08-443 Sobienie Jeziory, ul. Rynek 1
  17. La Musica, Lublin SP nr 16, POLSKAPar. Zesłania Ducha Świętego, 05-400 Otwock, ul. Żeromskiego 6 – Godz. 18.00 i 20.00
  18. Grupa solistów z Radzymina, POLSKAPar. św. Jana Pawła II, 05-250 Radzymin, ul. J. Słowackiego 88
  19. Cantores Minores – Chór męski, Warszawa, POLSKAParafia Świętej Trójcy, 05-230 Kobyłka, ul. Kościelna 1
  20. Komenda Stołeczna Policji, POLSKA  – Występ będzie w późniejszym terminie – Par. MB Częstochowskiej, 05-420 Józefów, ul. Ks. Piotra Skargi 24
  21. Schola z Par. Św. Jana i Pawła, Warszawa, POLSKAPar. św. Jana Chrzciciela, 05-410 Józefów, Kasprowicza 2
  22. GŁUSKOWIANKI, Lublin, POLSKAPar. Świętej Trójcy, 05-340 Kołbiel, ul. Kościuszki 25